PLASTIKA KRITIS S.A. została założona w 1970 roku i do dziś jest firmą rodzinną. Obecnie to jeden z największych producentów folii ogrodniczych na świecie. Notowana na ateńskiej giełdzie od maja 1999 roku.

Jest jednocześnie jedyną firmą posiadającą własną produkcję wszystkich dodatków uszlachetniających, zapewniając swoim produktom stałą i niezmiennie wysoką jakość, potwierdzoną certyfikatem ISO 9001.

W 2001 PLASTIKA KRITIS rozpoczęła produkcję w Chinach – Shanghai HiTeC Plastics, która produkuje wielowarstwowe folie ogrodnicze i geomembrany w nowoczesnym zakładzie. W 2006 PLASTIKA KRITIS została głównym udziałowcem najbardziej rozpoznawalnych francuskich producentów folii rolniczych – POLYANE oraz PROLENE (dawniej DELTATEX) łącząc je w jedno nowe przedsiębiorstwo AGRIPOLYANE.

 

 

Asortyment obejmuje następujące grupy produktów:

  • KRITIFIL® trójwarstwowe folie do zastosowań w rolnictwie
  • KRITIFLEX® geomembrany
  • KRITISOL® rury polietylenowe
  • KRITILEN® koncentraty uszlachetniające
  • KRITISAN® tworzywo sztuczne po recyklingu

Firma obsługuje rynek rolniczy i ogrodniczy, przemysł tworzyw sztucznych oraz firmy powiązane z zarządzaniem zasobami wodnymi i ochroną środowiska.

PLASTIKA KRITIS jest także właścicielem własnej elektrowni wiatrowej o mocy 12 MW zlokalizowanej na Krecie, zapewniającej dostęp do taniego i odnawialnego źródła energii.

Grupa PLASTIKA KRITIS S.A. składa się dodatkowo swoje oddziały w Polsce, Rumunii, Turcji, Francji oraz Chinach a znaczna część produkcji firmy jest z powodzeniem eksportowana do USA, Kanady, Nowej Zelandii, Australii, Dalekiego Wschodu i Azji.