Specjalistyczna folia pieczarkarska

ZASTOSOWANIE
Folia pieczarkarska Plastika Kritis służy do krycia zewnętrznego i wewnętrznego obiektów pieczarkarskich typu tunelowego. Montaż powinien przebiegać identycznie jak przy montażu folii ogrodniczych, można stosować listwy mocujące.

pieczarka1
ZALETY

Folie pieczarkarskie Plastika Kritis są czarno-białym odpowiednikiem okrywowej folii ogrodniczej, a wiec:

  • charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną wymaganą przy kryciu konstrukcji tunelowych
  • jest folią produkowaną z czystego surowca (wiele folii silosowych ze względu na niższe wymagania produkowana jest z dużym udziałem przemiału)
  • jest produktem bardzo wysoko stabilizowanym, w naszych warunkach klimatycznych przewidziana jest na 6 lat
  • ma bardzo wysokie, 72% odbicie światła pozwalające na oszczędność energii wymaganej do klimatyzacji obiektów pieczarkarskich

 

PARAMETRY TECHNICZNE

KRITIFIL® B/W 5010 6 LAT
Grubość: 200μm
Sugerowany czas wymiany: 6 lat
Gwarancja: 57 miesięcy, w tym 4 okresy letnie
Odbicie światła: ~72%

pieczarkarnia
Folia pieczarkarska a folia silosowa 
 
Na Polskim rynku można spotkać wiele folii oznaczanych jako pieczarkarskie lub silosowo-pieczarkarskie.
Nasz produkt, pomimo zbliżonego wyglądu i docelowego zastosowania różni się diametralnie od dotychczasowej oferty.
Wysoka stabilizacja, brak jakiegokolwiek dodatku przemiału oraz doskonała wytrzymałość mechaniczna to wymogi, które muszą spełniać folie do krycia obiektów.
Tak wysokich wymagań nie ma przy foliach silosowych, służących przede wszystkim jako pomoc przy przechowywaniu i zakiszaniu paszy (siłą rzeczy wymagania są wtedy inne). Nasza folia pieczarkarska jest odpowiednikiem folii tunelowych i spełnia wszystkie wymagania zarówno wytrzymałości mechanicznej jak i stabilizacji tak samo jak folie ogrodnicze. Powyższe cechy wpływają w istotny sposób na cenę produktu, jednakże dzięki temu możemy zaoferować produkt, który spełni oczekiwania wymagających Klientów zarówno jeżeli chodzi o spodziewany czas wymiany jak i parametry świetlne (właściwe odbicie światła pozwalające oszczędzić na kosztach energii schładzania obiektów).