PRZEPUSZCZALNOŚĆ I ROZPROSZENIE ŚWIATŁA
przepuszczalnosc1 Przepuszczalność to parametr określający łączną ilość światła docierającego przez folię.
Odpowiednie rozproszenie powoduje, iż promienie słoneczne docierają z wielu kierunków i sprawiają, że roślina jest równomiernie oświetlona. Rezultatem jest mniejsze natężenie światła na górnych liściach, za to liście pozostające w cieniu otrzymują większą ilość energii.
przepuszczalnosc2
EFEKT ANTYKONDENSACYJNY
antykondensacja1 Krople skondensowanej pary wodnej wiszące na folii ograniczają ilość światła docierającego do uprawy, skapując zwiększają podatność roślin na choroby grzybiczne.
Efekt antykondensacyjny zmienia charakter kondensacji pary wodnej w tunelu: skondensowana woda nie wisi w postaci kropel na folii lecz tworzy cienką powłokę spływającą w kierunku boków obiektu.
Efekt antykondensacyjny działa gdy nachylenie dachu to min. 15° (optymalnie około 30°).
antykondensacja2
EFEKT ANTYMGŁOWY
antymglowy1 Redukuje w znacznym zakresie problem występujący czasami w obiektach krytych folią antykondensacyjną: tworzenie się mgły, zwłaszcza nad ranem i wieczorem.
Zapewnia dodatkową ilość światła dostępnego roślinom i znacznie polepsza warunki uprawy.
antymglowy2
EFEKT TERMICZNY
termiczny1 Dodatek EVA zmniejsza straty ciepła spowodowane promieniowaniem. Powoduje odbicie promieniowania podczerwonego z powrotem do obiektu.
Zalety folii z efektem termicznym można zaobserwować zwłaszcza nad ranem. Szacuje się, że różnica temperatur może wynieść 1-3°C.
termiczny2
DODATKOWE WZMOCNIENIE MECHANICZNE
metalocen1 Specjalny dodatek pozwala zaoferować folie cieńsze, które jednocześnie mają nieporównywalnie wyższą wytrzymałość mechaniczną od folii klasycznych.
Osłony o podwyższonej wytrzymałości zalecane są zwłaszcza do krycia obiektów postawionych w lokalizacjach narażonych na silne wiatry i w wypadku gorszej jakości konstrukcji.
metalocen2
STABILIZACJA UV
uv1 Stabilizacja UV (oznaczana jako ilość sezonów) wskazuje czas, po którym dana folia powinna być wymieniona.
Parametr ten jest określany na podstawie średniego obciążenia promieniowaniem UV w danej strefie klimatycznej.
Jeden sezon w Polsce oznacza 6 miesięcy.
Warto przestrzegać sugerowanego czasu wymiany gdyż z biegiem czasu właściwości mechaniczne i świetlne folii ogrodniczych pogarszają się.
uv2
FOLIE UV-OPEN
uv open1 Folie przepuszczające promieniowanie UV. Pozwalają polepszyć jakość niektórych upraw wpływając na wybarwienie oraz jakość owoców.
Pozwalają uzyskać wyraźnie lepsze efekty uprawy, sugerujemy jednak konsultację przed zastosowaniem.
uv open2
FOLIE FOTOSELEKTYWNE
fotoselektywne1 Folie fotoselektywne blokują część widma światła słonecznego (najczęściej w szerokim zakresie UV) wpływając na populację szkodników czy redukując podatność na niektóre choroby.
Pozwalają uzyskać wyraźnie lepsze efekty uprawy, sugerujemy jednak konsultację przed zastosowaniem.
fotoselektywne2
FOLIE O PODWYŻSZONEJ WYTRZYMAŁOŚCI CHEMICZNEJ
chemiczna1 Specjalistyczne folie zaprojektowane dla warunków o podwyższonym obciążeniu chemią, głównie folie o podwyższonej odporności na siarkę (dla producentów róż) oraz chlor. chemiczna2
FOLIE UHD
uhd1 Unikalne połączenie parametrów spełniające wymagania owoców miękkich.
Folie charakteryzują się: olbrzymim rozproszeniem przy jednoczesnej dużej łącznej przepuszczalności światła, wyjątkowym wzmocniem  mechanicznym dzięki zastosowaniu Metalocenu i EVA (folie zaprojektowane do mocowania na linach). Folie UHD najczęściej występują w wersji UV-OPEN.
uhd2